KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14303040
*
nr 1430 3040
Joye Lindström
(1912-1985), Sverige
Oljemålning, Georg Lindström (f. 1912), Sverige. Ateljéinteriör. Signerad a tergo. Olja på pannå, yttermått inklusive ram: 82x100 cm
Georg (Joye) Lindström, svensk skulptör, målare och tecknare född i Stockholm 1912, död 1985 i Stockholm.
Följerätt
Utrop:
600 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 8 november 2021
kl 19:18:15
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
4/11 15:06:35
1
100 kr
5/11 13:21:10
2
250 kr
5/11 13:35:12
3
200 kr
5/11 13:35:12
2
250 kr (Budbetjänt)
5/11 13:35:32
3
300 kr
8/11 17:21:25
4
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Joye Lindström
Georg (Joye) Lindström, svensk skulptör, målare och tecknare född i Stockholm 1912, död 1985 i Stockholm.
Läs mer om Joye Lindström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ateljéinteriör georg lindström olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
17 juni kl 20:44
-
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om 10 dagar
17 juni kl 18:53
-
4021 Bricka
Bemålad, 1800-tal, 60x46 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 20:11
-
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
om 10 dagar
17 juni kl 19:55
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
17 juni kl 19:11
-
3099 Oljemålning
Andrzej Szlagier (1913), Polen, "Warsaw by night"...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:49
*
Joye Lindström
Georg (Joye) Lindström, svensk skulptör, målare och tecknare född i Stockholm 1912, död 1985 i Stockholm.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Joye Lindström
nr 1430 3040
Joye Lindström
(1912-1985), Sverige
Oljemålning, Georg Lindström (f. 1912), Sverige. Ateljéinteriör. Signerad a tergo. Olja på pannå, yttermått inklusive ram: 82x100 cm
Georg (Joye) Lindström, svensk skulptör, målare och tecknare född i Stockholm 1912, död 1985 i Stockholm.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 600 kr |
Såld: | 350 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 8 november 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
4/11 15:06:35 | 1 | 100 kr |
5/11 13:21:10 | 2 | 250 kr |
5/11 13:35:12 | 3 | 200 kr |
5/11 13:35:12 | 2 | 250 kr (Budbetjänt) |
5/11 13:35:32 | 3 | 300 kr |
8/11 17:21:25 | 4 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Joye Lindström
Georg (Joye) Lindström, svensk skulptör, mÃ¥lare och tecknare född i Stockholm 1912, död 1985 i Stockholm.Läs mer om Joye Lindström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ateljéinteriör georg lindström olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
17 juni kl 20:44 -
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om 10 dagar
17 juni kl 18:53 -
4021 Bricka
Bemålad, 1800-tal, 60x46 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 20:11
-
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
om 10 dagar
17 juni kl 19:55 -
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
17 juni kl 19:11 -
3099 Oljemålning
Andrzej Szlagier (1913), Polen, "Warsaw by night"...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:49